Kocaeli - İzmit Rulo Çim Uygulamaları
Kocaeli - İzmit Rulo Çim Uygulamaları
Kocaeli - İzmit Rulo Çim Uygulamaları

Rulo Çim veya Hazır Çim Nedir?

Rulo çim veya hazır çim, üretim alanlarında satıştan en az sekiz ay önce toprak analizi raporu doğrultusunda, organik madde, gübre ve çim bitkisi için gerekli minarellerin ilavesiyle hazırlanan tohum yataklarına; yetişme muhiti isteklerine uygun tohumların ekimi neticesinde gerekli organik ve inorganik besin elementlerinin takviyesi ile yetiştirilen, uygun kök yoğunluğuna ulaştıktan sonra hasat edilerek rulo yada plaka haline getirilmesine rulo çim denir.

Rulo Çim Uygulaması Nasıl Yapılır?

Üretim alanında plaka halinde kesilip rulo edilmiş hazır çimler bahçenize, açık veya kapalı uygulama yapılacak alana ulaştırılır. Rulo çimler uygulama alanına dağıtılır ve çimlerin serimine başlanır. Halı gibi serilerek uygulanan rulo çim, peyzaj tasarımına göre şekillendirilerek kullanılabilir. Sonrasında, sadece birkaç günlük sürede rulo çim yeni toprağı ile bütünleşir.

Rulo Çim'in Avantajları Nelerdir?

Rulo çim hazır halde gelir, çimin gelişmesi için gerekli süreyi ortadan kaldırır ve zamandan kazandırır. Güçlü kök yapısı ve yoğun dokusu ile sağlıklı, yetişmiş bir çimdir. Tutmama ihtimali bulunmaz ve bakımı çok kolaydır.Olgunlaşmış çim özel bir makine ile ince bir kalıp olarak kesilir ve rulo yapılarak istenilen toprak zemin üzerine halı serilir gibi döşenir. Böylece çimin yeni yerinde olgunlaşması için aylar geçmesi gerekmez. Sıkı dokusu yüzeyi tamamen örter. Canlı ve güçlü kökler birkaç gün gibi çok kısa bir sürede yeni toprağı ile bütünleşir, uygulandığı yüzey ile mükemmel uyum sağlar, erozyonu önler. Yılın herhangi bir döneminde döşeme yapılabilir. Daha döşendiği anda toz, çamur sorununu ortadan kaldırır. Gürültüyü, sesi, ısıyı emer. Karbondioksiti kullanarak havadaki oksijeni artırır. Çevrenin görüntüsünü değiştirerek bulunduğu ortama estetik kalite ve yatırım değeri katar.

Peyzaj Hazır Rulo Çim Uyguladığımız İl ve Bölgeler

Kocaeli - İzmit İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı - Sakarya, Bursa, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale başta olmak üzere tüm Türkiye'de hazır rulo çim çalışmalarımızla hizmetinizdeyiz.

Rulo Çim - Hazır Çim Fiyatları Nedir?

Rulo çim, klasik çim ekimine göre daha uygun maliyetlidir. Rulo çim uygulama fiyatları, uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Bahçeniz veya herhangi bir uygulama alanında uygulanmak üzere rulo çim fiyatı almak için bize İletişim sayfamız üzerindeki bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

Bahçeniz için rulo çim uygulaması mı istiyorsunuz?

İletişime geçin!