Kocaeli - İzmit Peyzaj Bahçe İlaçlama
Kocaeli - İzmit Peyzaj Bahçe İlaçlama
Kocaeli - İzmit Peyzaj Bahçe İlaçlama

İlaçlama Nedir?

Peyzaj alanlarında ilaçlama, bahçe veya alanda bulunan bitkilerin zararlı haşerelerden korunması ve/veya bitkilerin bitkisel hastalıklara karşı korunması, arındırılması için ilaçlanması demektir.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bahçe ilaçlama, ilaçlama öncesi, ilaçlama esnası ve ilaçlama sonrası şeklinde birden fazla adımda gerçekleştirilen bir süreçtir. İlaçlama öncesi, peyzaj alanındaki bitkilerin türleri, alanın bulunduğu çevredeki haşere tür ve yoğunluğu gibi birçok etken gözetilerek ilaç seçim ve hazırlığı yapılır. İlaçlama esnasında, bahçedeki çiçek, ağaç gibi tüm bitki ve bölgelere ilaç tatbiki gerçekleştirilir. İlaç tatbikinin bitiminden sonra, bahçenin yeniden sulanma süresi vb. süreç ayarlanarak kontroller gerçekleştirilir.

Bahçe İlaçlamanın Faydaları Nelerdir?

Bahçe ilaçlamanın öncelikli faydası, bahçe içi ve çevresinde zararlı haşerelerin oluşum ve üremesini önlemesidir. Bu haşereler küçük böceklerden, akreplere kadar geniş bir yelpazede olabilir. Bahçenin haşelerden arındırılması demek, bahçede veya ilgili peyzaj alanında veya yakınlarında vakit geçiren insanların da korunması demektir.

Bahçe ilaçlamanın diğer faydası, bitkileri de türlerine göre çiçek, ağaç, asma fark etmeksizin yaşayabilecekleri hastalıklar neticesi ile solma, çürüme vb. durumlara karşı korumasıdır.

Peyzaj Alanı İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz İl ve Bölgeler

Kocaeli - İzmit İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı - Sakarya, Bursa, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale başta olmak üzere tüm Türkiye'de bahçe ilaçlama çalışmalarımızla hizmetinizdeyiz.

Bahçe İlaçlama Fiyatları Nedir?

Bahçe İlaçlama fiyatları, uygulanacak alanın büyüklüğüne, bitki tiplerine, çevredeki haşere tür ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Bahçeniz veya herhangi bir uygulama alanında uygulanmak üzere ilaçlama almak için bize İletişim sayfamız üzerindeki bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

İlaçlama hizmetine mi ihtiyacınız var?

İletişime geçin!