Kocaeli - İzmit Peyzaj Kamelya, Çardak, Kameriye Yapımı
Kocaeli - İzmit Peyzaj Kamelya, Çardak, Kameriye Yapımı
Kocaeli - İzmit Peyzaj Kamelya, Çardak, Kameriye Yapımı

Kamelya veya Çardak Nedir?

Kamelya, kelime kökeni olarak aslında bir bitki türüdür. Zamanla, bizim çardak olarak bildiğimiz bahçe yapısı olarak da anılmaya başlamıştır. Bu yapılar, Kamelya, Çardak, Kameriye, Pergola olarak birçok farklı isimle anılırlar. Kamelyalar bahçelerde gölge alan sağlamak veya yağıştan korunmak, ailemizle veya komşularımızla birlikte oturarak vakit geçirebilmek, yemekler yiyerek sohbet edebilmek amacıyla oluşturulmuş yapılardır. Ayrıca kamelyalar, peyzaj çalışmalarının görsel kalitesini ve yatırım değerini arttırmakta önemli yer tutarlar.

Kamelya, Çardak Nasıl Yapılır?

Kamelya, Çardak yapımı, müşterinin isteğine göre ihtiyaçlar ve bahçe imkanları üzerinden planlama yapılarak başlanılan bir süreçtir. Kamelyanın bahçe içindeki konumu, alanı, güneş-yağış için açısı, kamelyanın iç özelliklerinden zemini, masa ölçüsü-sayısı, şömineli-şöminesiz, elektrik prizli oluşu vb. birçok kriter değerlendirilir.

Planlama tamamlandıktan sonra, seçilen lokasyon için kamelya temeli çalışması ile başlanır. Kamelya bahçe zeminine dahil olabileceği gibi, yüksek bir zemin üzerine de inşa edilebilir. Kamelyalar başta ahşap olmak üzere PVC veya çeşitli metallerden imal edilebilirler. Akkoca Peyzaj olarak kamelya yapımlarında ahşap kullanımını tercih ediyoruz.

Kamelya zeminden çatıya tamamlandığında, yine müşterinin isteğine bağlı olarak çeşitli çiçekler ve asmalar ile renklendirilir.

Kamelya, Çardak Modelleri-Çeşitleri Nelerdir?

Kamelya-çardak modelleri, insanın hayal gücü ile sınırlı olacak derecede yüksek çeşitlilik gösterir. Kamelya yapımı öncesinde müşterilerimize önceki çalışmalarımızdan görseller sunuyor, kendilerini dinliyor ve bu bilgiler üzerinden bahçelerine özel, özgün bir kamelya modeli sunuyoruz.

Kamelyanın faydaları nelerdir?

Kamelyalar, insanların kendi bahçelerinde sevdikleriyle bir arada vakit geçirebildikleri yegane yerlerdir. Sıcak yaz günlerinde güneşe karşı gölge bir alan sağlar, yağışlı mevsimlerde ise yağıştan korur. İçerisinde oturulabilecek alanlar, masalar, isteğe göre şömine bulunabilir. Akşamlar ve geceler için aydınlatma, isteğe bağlı eklenbilecek elektrik prizlerinden tv, laptop gibi cihazlarınızı kullanabilme imkanı bulunabilir.

Kamelya Yapımı Hizmeti Verdiğimiz İl ve Bölgeler

Kocaeli - İzmit İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı - Sakarya, Bursa, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale başta olmak üzere tüm Türkiye'de kamelya yapımı çalışmalarımızla hizmetinizdeyiz.

Kamelya, Çardak, Kameriye, Pergola Yapımı Fiyatları Nedir?

Kamelya yapımı fiyatları, müşterinin isteğine, uygulanacak alanın büyüklüğüne, kamelya iç ve dış ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bahçenizde kamelya, çardak yapımı üzerine bilgi almak için bize İletişim sayfamız üzerindeki bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

Bahçenizde bir çardak mı istiyorsunuz?

İletişime geçin!