Kocaeli - Taş Duvar Örme ve Kaplama Ustası
Kocaeli - Taş Duvar Örme ve Kaplama Ustası
Kocaeli - Taş Duvar Örme ve Kaplama Ustası

Taş Duvar Nedir?

Taş duvarlar, adlarından da anlaşılacağı üzere taştan örülmüş duvarlardır. Taş duvarların kullanım tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. Üst üste dizilen taşların arasına tutucu görevi üstlenecek bir harcın atılmasıyla yükselirler. Bazı çeşitleri ise tutucu malzeme olmadan, taşların ağırlığı ile yükselirler. Tamamen taşlardan yapıldığı gibi, kaplama adı verilen ve yeni model beton bir duvarın etrafına bir taş katmanı kaplayarak da inşa edilebilecekleri alternatif yöntem kullanılabilir.

Taş duvarlar, kullanılacak taşın türüne göre uzun kullanım ömrü ve yüksek seviyede ısı yalıtımı sağlayabilirler.

Taş Duvar Örme Ustalığı Nasıl Yapılır?

Taş duvar örümü zahmetli bir süreçtir ve yüksek ustalık gerektirir. Duvarda kullanılacak taşların seçimi, temini sonrasında uygulama bölgesinde duvar temeli hazırlanarak çalışmala başlanılır. Devam eden süreçte taşların ağırlığı, şekli, tutucu malzeme kullanılıp kullanılmayacağı durumları gözetilerek duvar inşa edilir.

Taş Duvar Kaplama Ustalığı Nasıl Yapılır?

Taş duvar kaplama, betondan örülmüş bir duvarın taş plakalarla kaplanmasıdır. Bu sebeple inşa süreci önce beton duvarın örülmesiyle başlar. Sonrasında plakalar seçilip temin edilerek kaplama işlemi gerçekleştirilir.

Taş Duvar Örme ve Kaplama Hizmeti Verdiğimiz İl ve Bölgeler

Kocaeli - İzmit İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı - Sakarya, Bursa, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale başta olmak üzere tüm Türkiye'de taş duvar örme ve kaplama çalışmalarımızla hizmetinizdeyiz.

Taş Duvar Örme ve Kaplama Fiyatları Nedir?

Taş duvar örme ve kaplama ustalığı fiyatları, duvarın inşa edileceği alan, uzunluk ve yüksekliğe göre değişmektedir. Bahçeniz veya herhangi bir uygulama alanında uygulanmak üzere taş duvar örme ve kaplama fiyatı almak için bize İletişim sayfamız üzerindeki bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

Peyzaj alanınızda taştan yürüyüş yolları mı olmalı?

İletişime geçin!