Kocaeli - İzmit Bahçe Drenaj
Kocaeli - İzmit Bahçe Drenaj
Kocaeli - İzmit Bahçe Drenaj

Bahçe drenaj çalışması nedir?

Drenaj, herhangi bir bahçe veya yapı çevresinde yağış, yıkama, otomatik sulama gibi çeşitli sebeplerle biriken fazla suyun; kapalı veya açık drenaj yöntemiyle bahçe/arazi dışına yönlendirilmesi işlemidir. Drenaj çalışması, peyzaj mimarisinde önemli bir yer tutar.

Kapalı yöntem drenaj nedir?

Kapalı drenaj çalışması, bahçenin veya ilgili alanın toprak yapısı, bakısı, bitki tür ve yoğunluğu, su alım yoğunluğu gibi şartlar üzerinden planlanarak toprak altına drenaj kanallarının açılması ile yapılır. Kanal yönü, kanal derinliği veya uzunluğu da yine aynı kıstaslarla belirlenir.

Açık yöntem drenaj nedir?

Açık drenaj çalışması, bahçenin veya ilgili alanın toprak yapısı, bakısı, bitki tür ve yoğunluğu, su alım yoğunluğu gibi şartlar göz önünde bulundurularak; kapalı yöntemin aksine toprak altından değil de, bakı ve yer çekiminden faydalanılarak bahçenin buna göre düzenlenmesi ile suyun yüzeyden tahliyesi şeklinde yapılır.

Drenaj Çalışmasının Avantajları Nelerdir?

Drenaj sistemleri, bahçenizde veya diğer alanlarınızda biriken fazla suyu ortadan kaldırır. Bahçenizdeki ekili alanlarda bitkilerin gereğinden fazla sulanmasını ve zarar görmesini önler. Bahçe yüzey dekorunuzdaki camdan granite her türlü yüzey öğesinin yıpranma sürecini geciktirir, daha uzun süreli kullanım sağlar. Mevsim fark etmeksizin bahçe ve alanlarınızın estetik görüntüsünü kokur, ıslaklık, çamurlanma vb. durumları engeller.

Açık ve Kapalı Drenaj Çalışması Sunduğumuz İl ve Bölgeler

Kocaeli - İzmit, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı - Sakarya, Bursa, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale başta olmak üzere tüm Türkiye'de bahçe drenajı çalışmalarımızla hizmetinizdeyiz.

Açık ve Kapalı Drenaj Fiyatları Nelerdir?

Bahçe drenaj fiyatları, uygulanacak alanın büyüklüğüne, bakısında, su yoğunluğuna, bitki tür ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Bahçeniz veya herhangi bir uygulama alanında uygulanmak üzere drenaj fiyatı almak için bize İletişim sayfamız üzerindeki bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

Bahçeniz için drenaj sistemine mi ihtiyacınız var?

İletişime geçin!