Kocaeli - İzmit Peyzaj Bahçe Budama
Kocaeli - İzmit Peyzaj Bahçe Budama
Kocaeli - İzmit Peyzaj Bahçe Budama

Budama Nedir?

Bitkilerde budama, ağaçtan çiçeğe tür fark etmeksizin bitkinin çürümüş veya sağlıksız, istenmeyen yönde büyüyen dal veya çiçeklerini budama işlemidir. Budama işlemi, bitkinin çürümüş olmasını beklemeksizin, bitkiye daha çok büyüyebilme imkanı sunma ve sağlık katabilme amacıyla fazla kısımlar budanarak da gerçekleştirilebilir.

Budama Nasıl Yapılır?

Budama işleminin usulü ve budama sonrasında bitkiye uygulanması gereken bakım, budanacak bitkinin türüne göre değişmektedir. Budama işlemine başlamadan önce, budama işleminin amacı ve bu amaca göre bitkiden arındırılması gereken kısımlar belirlenmelidir. Bu belirlemelerden sonra, budama makası, kapatıcılar, koruyucular gibi çeşitli aletler kullanılarak budama işlemi gerçekleştirilir.

Budama Neden Yapılır, Avantajları Nelerdir?

Budama çalışması, bir bahçe veya alanda bulunan bitkilerin sağlıklarını korur ve ömürlerini uzatır. Budama çalışması, ayrıca bitkilerin ve bahçenin estetik görünümünü de güzelleştirir ve korur. Görsel kalitesini, yatırım değerini arttırır.

Budama Çalışması Sunduğumuz İl ve Bölgeler

Kocaeli - İzmit, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı - Sakarya, Bursa, Bilecik, Bolu, Zonguldak, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale başta olmak üzere tüm Türkiye'de bahçe budama çalışmalarımızla hizmetinizdeyiz.

Budama Çalışması Fiyatları Nelerdir?

Bahçe budama fiyatları, budama yapılacak alanın büyüklüğüne, bitki çeşitliliğine, budama amacı ve budama sonrası yapılması gereken bakıma göre değişmektedir. Bahçeniz veya herhangi bir uygulama alanında budama çalışması fiyatı almak için bize İletişim sayfamız üzerindeki bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

Budama hizmetine mi ihtiyacınız var?

İletişime geçin!